Pytania i wnioski
Ciekawostki
  • Oprócz przewozu mieszkańców naszego miasta, oferujemy wynajem autobusów na różne imprezy okolicznościowe.dalej 

INFORMACJA

Strona główna » Aktualności » INFORMACJA

wielkość tekstu: A | A | A

Szanowni Państwo

 

Od 1 września 2017r zmienią się bilety w naszej komunikacji. Zmiany mają na celu uproszczenie systemu biletów jednorazowych, dostosowanie ich do zmian w zakresie ulg przejazdowych i nowego rozkładu jazdy. Zmiany dotyczyć też będą biletów okresowych.

Najważniejszą zmianą jest to, że każdy bilet jednorazowy będzie biletem czasowym. Bilet na jedną gminę w cenie 3 złotych (1,5 zł bilet ulgowy) będzie ważny przez 60 minut od skasowania. Będzie zatem umożliwiał podróż trwającą nie dłużej niż 60 minut nawet kilkoma autobusami, zatem będziemy mogli się przesiąść bez konieczności zakupienia drugiego biletu.

Podobnie będzie z dotychczasowym biletem obowiązującym na dwie gminy. Jego cena pozostaje bez zmian, czyli kosztuje 3,60 zł (ulgowy 1,8 zł) ale będzie ważny dłużej, bo 120 minut. Co więcej będzie on ważny już na całej naszej sieci.

Wprowadzamy nowy bilet, całodniowy, ważny od chwili skasowania do godziny 24 tego samego dnia. Bilet zastąpi dotychczasowy bilet 3 godzinny.

System biletowy ulegnie uproszczeniu. Decyzją Rady Miejskiej zrównana została wysokość tzw. ulgi gminnej i ustawowej i w obu przypadkach wynosić ona będzie 50%.

Kolejną zmianą jest likwidacja biletów ważnych na terenie trzech gmin. W cenie 3,6 (ulgowy 1,8 zł) możemy podróżować wszystkimi liniami.

Jeśli chodzi o bilety okresowe odchodzimy od sztywnego przywiązania ich do konkretnego miesiąca kalendarzowego. Wprowadzamy bilety 30 dniowe, 90 dniowe, 14 dniowe i 7 dniowe. Będą one ważne od konkretnego dnia a nie tak jak dotychczas od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego. Pamiętajmy, że kupując bilet okresowy, nabywamy prawo do przejazdów znacznie tańszych niż korzystając z biletów jednorazowych, a osoby mające uprawnienia do ulg mogą nabywać bilety okresowe także ze zniżką. Zlikwidowaliśmy bilety na trzy gminy, w sprzedaży będziemy mieć bilet na jedną gminę lub na całą sieć.

Ponieważ istotnych zmian jest dość dużo zdecydowaliśmy się także na zmianę grafiki biletów. Mamy nadzieję, że nowe wzory spotkają się z Państwa zadowoleniem. Bilety będą lepiej zabezpieczone, bowiem będą posiadać obok dotychczas stosowanych zabezpieczeń także hologram.

czytano: 2430 razy

autor: zkm-zawiercie.com.pl

data dodania: 2017-08-17 07:59:30

Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.
ul. Polska 21, 42-400 ZAWIERCIE

tel.: (32) 67 234 11
e-mail: sekretariat@zkm-zawiercie.com.pl

  • 20191025_095139
  • SOLAR_BOK
  • DSCN9395
  • WP_20190628_11_53_08_Pro
  • DSCN9399_1
Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. Rozkład jazdy autobusów. Wynajem autobusów. Reklama na autobusach.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Pytania i wnioski
Wypełnij formularz kontaktowy

Zobacz jak dbamy o Twoje dane osobowe
Ochrona Danych Osobowych

Wysłanie wiadomości jest jednoznaczne z wyrażaniem zgody na przetwarzanie zawartych w niej danych osobowych.

Wersja mobilna